Gelinlik Aksesuarları

Duvaklar, eldivenler, gelin çiçekleri, keseler ve kolye takımları

1,1 5 1288
Gelinlik Aksesuarları

Hem kına gecenizde hem de düğün gecenizde unutmamanız gereken bazı küçük detaylar vardır. Bu detaylara kati surette dikkat etmeniz halinde hem kına, hem de düğün gecenizde çok şık görünürsünüz.  Tamamlayıcı özelliğe sahip bu detayların seçimi artık zor değil. Kına gecenizde kullanacağınız kına tepsisi tasarımı, tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. Bunun dışında;

  • Gelin saçı 
  • Duvak 
  • Gelin buketi
  • Gelin Ayakkabısı
  • Gelin tacı

gibi, diğer aksesuarların seçimi konusunda yardımı dokunabileceğini düşündüğümüz ve buna uygun olarak, sizler için hazırladığımız, gelinlik aksesuarları sayfamızı dikkatle incelemenizi tavsiye ederiz.

Kına geceniz için unutmamanız gerek en önemli şey, bir kına tepsisi ve o geceye gelecek olan misafirlere hediye edeceğiniz, küçük kutularda hazırlanmış, gelin kınası ve çerezdir. Bol bol halay çekeceğiniz bu gecede, siz bindallı kıyafetinizin içindeyken, yeni ve eski akrabalarınız, başınızda dönerek ve türküler okuyarak, sizi ağlatmak için uğraşırlarken, büyüklerinizden biri, elinize kına sürer ve sizi yepyeni bir hayata hazırlamak için gerekli olan ritüeli yerine getirmiş olur. Böyle şeylere ne gerek var demeyin. Unutmayın:  “Gelini Ağlatmak Adettendir.”

Modern bir gelin olmayı düşünen adaylarımız için seçtikleri gelinlik modeline uygun olması gereken bir diğer aksesuar ise, gelin taçlarıdır. Gelinliğinizi ön plana çıkarırken bir bütünlük sağlamak için kullanılan bu aksesuarlar, çok çeşitli modellere sahiptir ve kullanım olarak çok rahattır. Daha klasik bir görünüm isteyen gelin adaylarımız için, tamamlayıcı unsur olan gelin duvakları, gelinliğe uygun kumaş ve detaylarla, -hayallerinizdeki gibi bir gelin olmanız için, olmazsa olmazlardandır.

Son olarak, gelinliğinize uygun olarak seçeceğiniz gelinlik ayakkabısı ve bu ayakkabı ile uyumlu olarak seçilmiş renk ve modeldeki bir gelin buketi ile düğün gecenizde sizi görmeye gelen davetlilerinize; “Güzel bir gelin nasıl olur?” sorusuna en güzel cevabı vermiş olursunuz. 

Gelinlik Aksesuarları Hakkında Diğer Yazılar

Gelin tacı modelini belirlerken dikkat edilmesi gereken detaylar

Gelin tacı modelini belirlerken dikkat edilmesi gereken detaylar ...

Gerçek bir prenses evlenirken gelin tacını asla unutmaz. Taşlı gelin tacı modelleri, gelin tacı çiçe ...

Makaleye Git

İngilizler'den Türkler'e kadar gelen akım “Gelin Buketi”

İngilizler'den Türkler'e kadar gelen akım “Gelin Buketi” ...

Geçmişten günümüze uzanan ve gelin adaylarının da gelin adayı adaylarının da en sevdiği gelinlik aks ...

Makaleye Git

Gelinlik aksesuarlarının ilk adımı kına eşyaları

Gelinlik aksesuarlarının ilk adımı kına eşyaları ...

Gelinlik aksesuarlarından kına eşyaları hakkında ne kadar bilginiz var? Kına eşyaları arasında aklın ...

Makaleye Git