Doğal minerallerden gelen güzellik

Kulağa çılgınca gelse de, aslında eski zamanlarda ve hala bilinen bazı kabilelerce, doğal mineraller makyaj yapmak için kullanılabiliyor. Makyajsız günlerinin sayısı az olan kadınların, artık sıklıkla tercih ettiği ve son yılın en çok satan makyaj ürünleri arasında yer alan, mineral makyaj hakkında bilmediğiniz bir şey kalmasın.

Öncelikle belirtmemiz gereken en önemli konu; Mineral makyajın adından da anlaşılacağı üzere, doğadaki minerallerin kimyagerler tarafından, belli oranlarda elde ettiği karışımlarla üretilmesi ve tamamen doğal olması. Ülkemizde de birçok makyaj firması tarafından satışa sunulan mineral makyaj ürünleri, içerdiği doğal formül sayesinde kadınlar tarafından bu yıl sıklıkla tercih edilecek gibi görünüyor.

Hassas ciltler, mineral makyaj için engel değil

Ünlü Hollywood yıldızlarının da kullandığı mineral makyaj ürünleri arasında yer alan, pudra, toz fondöten, far, doğal mineralli ruj ve kapatıcılar %100 doğal içeriğe sahip olduklarından, cilt doktorları tarafından, hassas bir cilt yapısına sahip kadınlara da tavsiye ediliyor.

Doğal güneş koruyucusu özelliği ile yüzünüzden kaybolup gitmez

Doğal olduğunu üzerine basa basa söylememiz gereken mineral makyaj ürünlerinin en büyük özelliği, cilde nefes aldırmasıdır. Ayrıca içerdiği bazı mineraller ( çinko ve titanyum dioksit ) sayesinde, sıcak havalarda ve güneş altında, koruyucu olmak gibi bir görevi de bulunmaktadır. Ancak, cildiniz güneşe karşı hassas ise çantanızda mutlaka bir güneş losyonu bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Cilde nefes aldırması sebebiyle, doğal mineralli makyaj ürünlerini kullanan kadınlar, bu ürünler için; “Gerçekten de çok hafif hissettiren, uygulama sırasında ciltte çok kolay dağılan ve doğal gösteren bir makyaj ürünü” olduğunu ısrarla belirtiyor.

Doğal olan her şey güzeldir

Eğer makyaj yapmak için artık kimyasal malzemelere gerek duymadığınızı düşünüyorsanız, ayrıca hassas bir cilde sahipseniz ve güneş losyonuyla uğraşmak zor geliyorsa, mineral makyaj ürünlerini denemeniz için ortada hiçbir engel yok demektir. Kullanan tüm bayanların, bu ürünlerin hafif hissettirmesi konusunda hem fikir olması bile mineral makyaj ürünlerini denemek için önemli bir sebeptir. Ayrıca diğer makyaj malzemelerine oranla, daha az bir tüketim söz konusu olduğundan, mineral makyaj ürünlerine bir şans vermek faydalı olabilir.

Yeni Eklenen Başlıklar

Ünlü markalardan 2016 makyaj trendleri

Ünlü markalardan 2016 makyaj trendleri

2016 makyaj trendlerini belirleyen kozmetik firmalarından, 2016 makyaj trendlerine ait tavsiyeler! Dumanlı gözler, mat rujlar, takma kirpikler ve daha fazlası!

Makyaj ile gelen mucize

Makyaj ile gelen mucize

Yüz tipine göre makyaj uygulamaları nasıl yapılır? Allık, pudra, göz farı, eyeliner, ruj ve fondoten ile yapılan makyaj hilelerinde bilinmesi gereken ipuçları