Gelin makyajı tonunu belirlerken dikkat edilmesi gerekenler

Tüm hazırlıklar neredeyse tamamlandı ve düğüne sadece birkaç saat var. Peki konsept bütünlüğü açısından, gelin makyajınızın hangi tonlarda olması gerektiğinden haberiniz var mı?

Doğal ortamlarda Barbie Bebek’lere yer yok!

Gelin makyajı uygulaması yapan birçok profesyonel, gelin makyajı tonunu belirlerken, düğünün nasıl bir konseptte olduğunun, önemli bir unsur olduğunu belirtiyor. Özellikle kır düğünü yapacak olan gelin adaylarının, Barbie bebek makyajı ya da porselen makyaj gibi ağır makyajlara yönelmesi pek uygun görünmemektedir. Doğal ortamlara, yani açık hava ve kır düğünlerine, en uygun gelin makyajı olarak 2016’da makyaj trendi haline gelen, doğal makyaj ve pembe tonlarında kullanılan dudak parlatıcıları ile düğününüze gelen davetlilerden, gelin makyajı konusunda tam puan alacaksınız.

Abartmadan olmaz! Salon düğünleri için gelin makyajı

Salon düğünü yapacak olan gelinlerin, gelin makyajı tonunu belirlerken dikkat etmesi gereken ve önemli olan unsurlar; Gelin saçı modeli ve gelinlik modelinin hangi renk tonlarında olduğudur. Porselen gelin makyajı yerine 2016’da makyaj trendlerinden biri olan, “smoky eyes” ( diğer bir deyişle; Dumanlı Gözler ) makyaj uygulamasını yapın. Genellikle birçok yüz tipi için uygun olan ve gelin makyajı konusunda da sıklıkla kullanılacak olan smoky eyes makyaj trendi ile çok farklı bir gelin olacağınızdan şüpheniz olmasın.

Düğün mekanındaki renkleri gelin makyajınız için kullanın!

Gelin makyajı tonunu belirlemek için, öncelikle mekan konseptinde yer alan hakim renklere dikkat edin. Bu renkleri gelin makyajında ve gelin makyajı tonunu belirlemek için kullanabilirsiniz. Romantik bir gelinin pembeyle olan aşkına hepimiz aşinayız. Dolayısıyla romantik bir konsepte yönelen adaylar gelin makyajı konusunda pembe tonlarında doğal ve hafif bir makyaja yönelebilirler.

Cesur kadınlar için gelin makyajı

Gelin makyajı için ton belirlerken, yüzünüzde kullanacağınız renklerin yoğunluğuna dikkat etmeli ve çok ağır renk tonlarına yönelmekten kaçınmalısınız. Fakat gelin makyajı konusunda da çok iddialı olmayı hedefliyorsanız, koyu tonlarda mat dudaklar veya yine dudaklar için 2016’da gelin makyajı trendi olan ombre dudak makyajı sizin için en ideal seçim olacaktır.

Yeni Eklenen Başlıklar

Ünlü markalardan 2016 makyaj trendleri

Ünlü markalardan 2016 makyaj trendleri

2016 makyaj trendlerini belirleyen kozmetik firmalarından, 2016 makyaj trendlerine ait tavsiyeler! Dumanlı gözler, mat rujlar, takma kirpikler ve daha fazlası!

Makyaj ile gelen mucize

Makyaj ile gelen mucize

Yüz tipine göre makyaj uygulamaları nasıl yapılır? Allık, pudra, göz farı, eyeliner, ruj ve fondoten ile yapılan makyaj hilelerinde bilinmesi gereken ipuçları