Ünlü markalardan 2016 makyaj trendleri

Geçtiğimiz yılın bazı trendleri 2016 yılında da kullanılacak gibi gözüküyor. Peki 2016 yılında makyaj trendi konusunda bizi bekleyen değişiklikler neler? Karşınızda, 2016’nın en çok tercih edilen makyaj trendleri!

Ünlü markalar, 2016’da doğal makyajı trend olarak belirledi

Dolce Gabbana, Michael Kors, Desigual gibi, moda defilelerinde makyaj konusunda ün yapmış markalar, 2016 yılı için kadınlara doğal görünümlü hafif tonlarda makyajı öneriyor. Hafif renklendirilmiş yanaklar ve dudaklar, var ile yok arası makyaj için birebir örnekler arasında. Ayrıca doğal makyajın bitiriş noktası olan bebek pembesi rujları da unutmayın.

Takma kirpiklere hazır mısınız?

Geçtiğimiz yılın yükselen starı olan takma kirpikler, 2016 yılında da trend olmaya devam edecek. Özellikle; Blugirl ve Daks gibi ünlü firmaların, defilelerinde tanıtılan abartılı twiggy kirpikler, bu yıl takma kirpik seven ve makyaj aksesuarı kullanmaktan hoşlanan kadınlar için görülmesi gereken aksesuarlar arasında yer alıyor. Takma kirpik ile kullanmak için, bu yıl maskaraların da yükselen trendler arasında olduğunu da hatırlatmadan geçmeyelim.

Vamp kadınlar için koyu renk ruj ve ( smokey eye ) göz makyajı

2016 kış sezonu makyaj defilelerinde, buğulu göz makyajları ve koyu renk ( siyah, koyu mor veya koyu pembe gibi...) ruj kombinasyonlarını, moda severlere tanıtan Nicole Miller, John Richmond gibi ünlü firmalar, tarzlarıyla her zaman farkı yakalayan Vamp kadınlar için 2016’da çok değişik makyaj stillerinin olacağını da basına bildirdi.

Kış sezonu için renkli far kullanın

Genelde ilkbahar - yaz sezonu için kullandığımız canlı renklerdeki göz farları 2016 yılının kış sezonunda egzotik bir görünüm yakalamak isteyen kadınlar için Christiano Siriano 2016 kış defilesinde tanıtıldı. Ayrıca Victoria Beckham, eskilerden kalma bir makyaj stili olan, göz içine far çekme tekniğini, bu yılki tanıtım defilesinde uygulamış. Nostalji 2016’da tekrar hayat bulacak gibi gözüküyor.

Gözlerin iç kısmından, dışa doğru artan renk yoğunluğu ile deli dolu karakter tarzını yansıtmak isteyen kadınlar tarafından kullanılmasının, doğru olacağını düşündüğümüz, renkli göz farlarını denemekte fayda var. Sonuçlar gerçekten çok şaşırtıcı olacak!

Yeni Eklenen Başlıklar

Makyaj ile gelen mucize

Makyaj ile gelen mucize

Yüz tipine göre makyaj uygulamaları nasıl yapılır? Allık, pudra, göz farı, eyeliner, ruj ve fondoten ile yapılan makyaj hilelerinde bilinmesi gereken ipuçları